“Інститут Харківський Промтранспроект” – інститут, що веде в Україні, по проектуванню об’єктів загальномережевого і промислового залізничного і автомобільного транспорту, виробничих об’єктів, включаючи складське господарство, комплексну механізацію і автоматизацію навантажувально-розвантажувальних робіт – працює у галузі будівництва з 1928 року. Також по проектах інституту успішно ведеться будівництво житлових і громадських будівель цивільного призначення з архітектурою будь-якої складності.

Авторитет інституту, його високий науково-технічний рівень підтверджуються як постійним розширенням ділових контактів і співпраці, так і визнанням високого рейтингу на ринку проектної продукції, що виражається в численних дипломах, публікаціях, нагородних знаках, грамотах і тому подібне

По проектах інституту виконано будівництво споруджень транспорту найбільших металургійних заводів, підприємств машинобудівної промисловості, коксохімічних заводів, гірничо-збагачувальних комбінатів, об’єктів хімічного комплексу і інших галузей народного господарства.

C 2001 року в Інституті функціонує сертифікована BVQI система менеджменту якості, розроблена на базі міжнародних стандартів серії ISO 9000.